Про нас

Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» – це науково-освітня громадська молодіжна організація, яка була заснована в 1991 році за ініціативою та за підтримки виробничого об’єднання «Південний машинобудівний завод» і конструкторського бюро «Південне» з метою підвищення інтересу молоді до дослідження космосу, вивчення історії космонавтики та авіації, створення можливостей для розвитку творчого потенціалу юнаків і дівчат, розширення їх кругозору в області математики, природничих наук, набуття практичних навичок конструювання та моделювання.

Наша історія

У листопаді 1991 року в зв’язку з розпадом СРСР на базі існуючого тоді Дніпропетровського обласного відділення Всесоюзного молодіжного аерокосмічного товариства «Союз» (ВАКО «Союз») було створене Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я», яке мало на меті створення умов для задоволення пізнавальних та творчих потреб дітей та молоді, які цікавляться космонавтикою та авіацією. Президентом організації став Генеральний конструктор КБ «Південне» Володимир Федорович Уткін, а Головою правління – Олег Володимирович Петров.

В 1993 році була створена Заочна аерокосмічна школа (ЗАКШ), яка дала можливість учням не тільки великих, але й малих міст і сіл поглиблено вивчати фізику космічного польоту, історію створення літальних апаратів, зайнятися конструюванням ракетно-космічної техніки, познайомитися з філософськими поняттями Людина і Всесвіт. З 1998 року в рамках Школи було організовано трирічне навчання за напрямками «Астрономія» і «Космічна фізика і екологія».

З ініціативи Національного космічного агентства України та УМАКО «Сузір’я» Указом Президента України №410/96 від 11 червня 1996 року був створений Національний центр аерокосмічної освіти молоді України.

1994 рік поклав початок міжнародному визнанню організації. Займаючись аерокосмічною освітою молоді в Україні, «Сузір’я» почало налагоджувати контакти, обмінюватися досвідом з аналогічними організаціями за кордоном, більш активно долучатися до міжнародних заходів в аерокосмічній сфері. Так, у липні 1994 року делегація «Сузір’я» брала участь у святкових заходах з нагоди 25-річчя польоту Людини в Космос, які проводилися у Вашингтоні. В серпні цього ж року об’єднання приймало в Києві делегатів з 9 країн світу на 7-й Міжнародній конференції юних астронавтів.

У вересні 1997 року за сприяння «Сузір’я» була створена студентська група «Євроавіа-Сузір’я-Київ» з метою представлення аерокосмічної галузі та аерокосмічної освіти України на міжнародному рівні.

У 1992 році УМАКО «Сузір’я» стає членом «Міжнародної організації астронавтів» (для школярів), а в 1998 році приєднується до Європейської асоціації студентів аерокосмічних ВНЗ «Євроавіа».

З благодійною метою «Сузір’я» організувало оздоровлення дітей у літній період. У 2000 році в селі Вишеньки Чернігівської області було відкрито навчально-оздоровчий центр «Сузір’я» для дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також дітей-сиріт, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. До недавнього часу переможці Всеукраїнських конкурсів, які регулярно проводяться об’єднанням «Сузір’я», оздоровлювалися та відпочивали в Міжнародному дитячому центрі «Артек» в Криму. В Пуща-Водиці під Києвом працював навчально-оздоровчий центр «Зоряний».

УМАКО «Сузір’я» має величезний досвід роботи з дітьми та молоддю щодо проведення різнопланових заходів. Так, починаючи з 1991 року, найважливішими подіями УМАКО «Сузір’я» стали щорічні конкурси – «Мирний космос», «Космічні фантазії», а також олімпіади – «Інтелектуальний марафон», «Сузір’я талановитих». З 1993 року в «Артеку» щорічно проводилися міжнародні аерокосмічні зміни та фестивалі «Сузір’я – Артек». Починаючи з 1998 року щорічно проводяться змагання з ракетно-модельного спорту на кубок імені Янгеля, які в подальшому стали набули статусу міжнародних.

Впродовж 25 років у заходах, проведених УМАКО «Сузір’я», взяло  участь більше 2 млн. дітей з усіх регіонів України.