Команов, Володимир Геннадійович

5 листопада 2021 р. у м. Дніпро відкрили пам’ятник Володимиру Геннадійовичу Команову, Герою України, видатному конструктору ракетно-космічної техніки, одному із фундаторів Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання (УМАКО) “Сузір’я”.

Лауреат Ленінської премії (1980), заслужений машинобудівник України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1995), Член-кореспондент Міжнародної академії космонавтики (1997), заступник генерального конструктора КБ «Південне», директор української програми «Морський старт», постійний представник КБ у групі управління проєктом програми міжнародної компанії «Sea Launch» (1996-2003).

У відкритті взяв участь Голова Правління УМАКО “Сузір’я” Олег Петров, член Правління УМАКО “Сузір’я” Віктор Хуторний, заступник Генерального конструктора КБ “Південне” Анатолій Агарков, які сказали теплі слова та поділилися добрими спогадами про Володимира Геннадійовича Команова!

Нагороди

Герой України з врученням ордена Держави, 29 серпня 2002 р. — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у створенні сучасних ракет-носіїв, вагомий внесок в організацію та виконання робіт з реалізації міжнародного проекту «Морський старт».

Лауреат Ленінської премії (1980) за створення ракетно-космічного комплексу “Циклон-3”.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1995) за створення ракетного комплексу «Зеніт», який не має аналогів у країні та за кордоном.

Почесна відзнака Президента України (11 квітня 1995 року) — за визначний внесок у створення ракетно-космічних систем, зміцнення міжнародного співробітництва в космічній галузі та у зв’язку з 10-річчям першого запуску ракети-носія «Зеніт».

Заслужений машинобудівник України.

Біографія

Закінчив фізико-технічний факультет Дніпропетровського державного університету (1960).

З 1960 працював у КБ “Південне” – інженер-конструктор, старший інженер, перший конструктор, 1986-1996 – головний конструктор ракетно-космічного напрямку, з 1996 – заступник генерального конструктора. директор української програми «Морський старт» (з 1996); постійний представник КБ у групі управління проектом програми міжнародної компанії Sea Launch.

Брав участь у розробці телеметричних вимірів акустичних та вібраційних режимів, у вивченні їх впливу на працездатність бортових агрегатів та систем під час запуску бойових ракет шахтного базування (1960—1966). Здійснював технічне керівництво у роботі над космічними ракетними комплексами “Циклон-2”, “Циклон-3”, “Зеніт”, “Енергія-Буран” (1966-1996). Забезпечував адаптацію наземного космічного ракетного комплексу “Зеніт” до морських умов запуску за проектом “Sea Launch” (“Морський старт”).

джерело